Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu

Aktualności

RSS

Biblioteka ZSG zaprasza na wystawę o św. Janie Pawle II

Jeszcze do końca października można oglądać w bibliotece Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej wystawę pod hasłem „Św. Jan Paweł II człowiek nadziei i pokoju”.

Wystawa eksponuje albumy ze zdjęciami papieskich fotografów, publikacje dotyczące podróży zagranicznych, dokumenty kościoła, książki i wiersze Ojca Świętego. Znaleźć tu można znane filmy o życiu papieża, jest także dokument filmowy z historycznej wizyty w Lublinie w 1987 r. oraz publikacja książkowa. Przejrzeć można wiele tytułów prasowych zwłaszcza z czasu żałoby w Polsce po śmierci Papieża.
Szczególnie cennym elementem ekspozycji są części papieskiej zastawy obiadowej z herbem papieskim. Zastawa pochodzi z czasu pobytu Ojca Świętego w Krośnie w roku 1997, część jej została podarowana do parafii św. Barbary w Łęcznej.
Wystawę przygotowano we współpracy z biblioteką parafii św. Barbary w Łęcznej. Okazją do jej zorganizowania była przypadająca w październiku rocznica wyboru Polaka na Stolicę Piotrową oraz jego liturgiczne wspomnienie przypadające na 22 października. Istotne znaczenie miał również fakt ustanowienia przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Roku 2020 Rokiem Świętego Jana Pawła II.
Uczniowie oglądający wystawę wysłuchali także fragmentu przesłania Jana Pawła II do młodzieży z roku 1987 wygłoszonego na Westerplatte.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do biblioteki szkolnej oraz do biblioteki parafii św. Barbary w Łęcznej, gdzie znajduje się duży zbiór dokumentów związanych z osobą Ojca Świętego Jana Pawła II.

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty

Copyright © 2020 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

agencja interaktywnaagencja interaktywna