Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu

Lekcje biblioteczne 2010

2010-04-22 09:52:45

Pierwsza wizyta w bibliotece

W lutym i marcu 2010r. odbyły się 4 cykle lekcji bibliotecznych w nowej siedzibie Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęcznej. Ponad 260 uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Łęcznej z klas: I a z wychowawczynią Urszulą Tracz, I b Renatą Saczewą, I c Ewą Urbańską, I d Małgorzatą Szymaniak, I e Lucyną Tomczak, II a Małgorzatą Szczygielską, II b Teresą Mudy, II d Barbarą Kościelską, II e Urszulą Grochowską, III a Ireną Grzeszuk, III b Bożeną Bartecką, III c Ewą Czechowską, III d Anną Księżopolską, III e Urszulą Bielińską , III f Małorzatą Skowrońską przybyło do książnicy .
Celem spotkaniań było zapoznanie uczniów z działalnością biblioteki, księgozbiorem oraz zasadami korzystania z czytelni ogólnej i multimedialnej.
Największym powodzeniem wśród przyszłych czytelników cieszyła się literatura dla dzieci i młodzieży. Z ogromnym entuzjazmem przeglądali bogato ilustrowane książki o różnej tematyce. Wśród nich największe zainteresowanie wzbudziły: opowieści o zwierzętach, bajki oraz baśnie. Niezwykle ciekawe okazały się również pozycje o charakterze edukacyjnym z różnych dziedzin wiedzy.
Bibliotekarze przybliżyli dzieciom najważniejsze zagadnienia z zakresu kultury piśmienniczej i historii książki. Zaprezentowali oryginalne stare druki i rękopisy dostępne w zbiorach książnicy. Wyjaśnili zasady korzystania z biblioteki. Następnie omówili i rozdali karty zapisu.
Dzieci dowiedziały się, jakie książki wchodzą w skład księgozbioru podręcznego oraz w jaki sposób można z niego korzystać. Różnego rodzaju słowniki, kolorowe encyklopedie i leksykony bardzo zainteresowały naszych gości.
Na zakończenie uczniowie zapoznali się z zasadami korzystania z internetu, poznali strony odpowiednie dla ich grupy wiekowej.


Zapraszamy do naszej galerii.

Galeria

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty

Copyright © 2020 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

projektowanie stron internetowychprojektowanie stron internetowych