Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu

Spotkanie z muzyką Fryderyka Chopina

2011-07-22 12:29:00

XXXVIII spotkanie z cyklu – „Czy ich znamy ?”

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęcznej gościła wychowanki Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Podgłębokiem wraz z wychowawczyniami: p. Elżbietą Falkowską i p. Bożeną Wójcik. XXVIII spotkanie z cyklu „Czy ich znamy?” objęło dwa kręgi tematyczne: prezentację życia i twórczości Fryderyka Chopina oraz rozmowę na temat rodzajów muzyki.
Na wstępie goście – zgromadzeni przy gazetce ściennej przygotowanej przez pracowników biblioteki z okazji obchodów Roku Chopinowskiego – wysłuchali informacji na temat kompozytora, które nie są „obowiązkowe” w dostępnej literaturze. Słuchaczki były poruszone, gdy dowiedziały się, że podczas pogrzebu grób genialnego muzyka został zasypany fiołkami…
W kolejnej części spotkania wirtuozerskie nagrania etiud, nokturnów, mazurków pozwoliły słuchającym na indywidualne przeżycie estetyczne, zachwyt i zadumę. Wytworzony nastój zainicjował rozmowę na temat rodzajów muzyki (od klasycznej poprzez rozrywkową do religijnej i filmowej), jej wartości i znaczenia. Goście mówili o swoich zainteresowaniach muzycznych, roli muzyki w ich życiu. Wymieniali artystów i ulubione zespoły. Wspominali koncerty, na których bywali. Wszystkie uczestniczki zgodnie stwierdziły, że muzyka rozrywkowa (tj. reggae, pop rock ,rap) towarzyszy im stale.
Spotkanie zakończyły życzenia wielkanocne oraz zaproszenie do częstszych odwiedzin biblioteki. Wychowanki ofiarowały wykonane przez siebie oryginalne, piękne pisanki.
Jako pomoce dydaktyczne posłużyła literatura tematycznie dotycząca muzyki i wybranych jej twórców oraz przygotowany przez pracowników biblioteki słowniczek wybranych terminów muzycznych.

Galeria

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty

Copyright © 2020 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

projektowanie stron warszawaprojektowanie stron warszawa