Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu

Wystawa Walentego Bąbelewskiego

2011-07-22 12:30:48

Walenty Bąbelewski XLI spotkanie z cyklu ,,Czy ich znamy?”

W Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęcznej 20 lipca 2010 r. odbył się wernisaż wystawy malarstwa Walentego Bąbelewskiego. Było to XLI spotkanie z cyklu ,,Czy ich znamy?”
Autor prac, mieszkaniec Łęcznej, emerytowany górnik, członek Łęczyńskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury i Sztuki ,,PLAMA” jest amatorem – samoukiem. Malarstwo to jego pasja, ale również sposób na wypełnienie wolnego czasu.
Maluje obrazy olejne i rysunki: przede wszystkim pejzaże, portrety, przyrodę. Jednak szczególne miejsce w jego artystycznym dorobku zajmują obrazy przedstawiające pracę w kopalni. I to w ich powstanie autor wkłada najwięcej serca. Jako były górnik Bogdanki zna doskonale specyfikę pracy pod ziemią. Jego obrazy wręcz w fotograficzny sposób odzwierciedlają realia panujące w kopalni, ponieważ zawód górnika darzy ogromnym sentymentem i szacunkiem.
Przybyli na kameralne spotkanie goście byli ogromnie zainteresowani tematyką wystawy, która doskonale wkomponowała się we wnętrze biblioteki mającej siedzibę na najstarszym osiedlu górniczym w Łęcznej. Z ciekawością wysłuchali opowieści malarza, który dzielił się praktyką zawodową i artystyczną. Dowiedzieli się więcej o zawartej w obrazach historii. Podziwiali bogactwo treści prac wykonanych na podstawie przeżyć i faktów, będących osobistym doświadczeniem górnika.
Na zakończenie Walenty Bąbelewski został obdarowany upominkiem książkowym - wydawnictwem Starostwa Powiatowego w Łęcznej - wręczonym przez p. Arkadiusza Biegaja - Przewodniczącego Rady Powiatu w Łęcznej.
Wystawę można oglądać od poniedziałku do piątku w godz. pracy biblioteki.

Serdecznie zapraszamy.

Galeria

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty

Copyright © 2020 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

sklepy internetowesklepy internetowe