Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu

Wystawa Kazimierza Więcka

2011-09-28 10:07:44

Kazimierz Więcek z małżonką Władysławą. XLIII spotkanie z cyklu ,,Czy ich znamy?

27.09.2011r. w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęcznej odbyło się XLIII spotkanie z cyklu ,,Czy ich znamy?" Honorowym gościem był Kazimierz Więcek ur. 1944 w Żelaznej Rządowej powiat Przasnysz ( dawne woj. mazowieckie).
Z zawodu mistrz stolarz. Rozpoczął pracę w geodezji kartograficznej wojskowej, następnie był zatrudniony w GS-ie i KWK ,,Bogdanka”. Wykonywał prace cieśli, malarza pokojowego, szklarza, murarza, stolarza konserwatora.
Od ponad 40 lat pasjonuje się malarstwem i rzeźbą. Namalował około 60 obrazów o tematyce sakralnej, przyrodniczej oraz portrety. Wyrzeźbił ok. 45 postaci zwierzęcych, ludzkich ( również o tematyce sakralnej ). Maluje farbami olejnymi, rysuje węglem, rzeźbi w różnych rodzajach drzewa i w kamieniu. Należy do stowarzyszenia TKiSZ ,,PLAMA”.
W 2004r. brał udział w targach sztuki podczas VII Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel Ulicznych i Podwórkowych w Łęcznej.
W 2010r. został wyróżniony na III Ogólnopolskim Konkursie Rysunku Węglem w Łęcznej za pracę „Człowiek i zwierzę”.
Podczas uroczystości otwarcia wystawy bohater spotkania zaskoczył gości kolejnym talentem – grał na akordeonie i organkach oberki, walczyki i polki.
Prace p. Kazimierza Więcka można oglądać w siedzibie biblioteki do 17 października 2011r.
Serdecznie zapraszamy.

Galeria

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty

Copyright © 2020 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

agencja interaktywnaagencja interaktywna