Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu

Narkotyki w literaturze

2013-06-12 09:28:12

III spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki

17.12.2009r. w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęcznej odbyło się III spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki , poświęcone literaturze dotyczącej narkomanii.
Do książnicy przybyli: uczniowie i wychowawcy z Zespołu Szkół Rolniczych w Kijankach, Zespołu Szkół w Milejowie, wychowanki Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Podgłębokiem wraz z opiekunami.
Spotkanie rozpoczęła Jadwiga Marczewska, dyrektor PBP, która przywitała zgromadzonych gości. Następnie Magdalena Pastuszak – bibliotekarz i koordynator DKK- przedstawiła historię narkomanii, tak starą jak świat.
Młodzież bardzo chętnie rozmawiała o przyczynach i konsekwencjach zażywania narkotyków, sankcjach prawnych regulujących kwestię ich posiadania, o niebezpieczeństwie zakażenia wirusem HIV oraz zagrożeniach związanych z uzależnieniem. Za podstawową przyczynę brania środków odurzających zgromadzeni goście uznali bunt wobec rodziny, społeczeństwa oraz problemy z akceptacją rzeczywistości, która otacza współczesnego człowieka. Wspólnie dyskutowaliśmy, jak mówić narkotykom nie, nie chcę, nie biorę!.
Przybyła młodzież wykazała ogromną wiedzę na temat współczesnej literatury dotyczącej tego zjawiska. Za kanwę do dyskusji posłużyły następujące książki: F. Christiane „My, dzieci z dworca zoo”, T. Piątka „Heroina”, B. Rosiek „Pamiętnik narkomanki” oraz „Kokaina”, F. Bryły „Spowiedź narkomana”, J.P. Krasnodębskiego „Stokrotka”, ,,Stokrotka i demony” a także utwory klasyków literatury polskiej: E. Orzeszkowej ,,Nad Niemnem”, H. Sienkiewicza ,,Rodzina Połanieckich”, W. Berenta „Próchno”.
Spotkanie zakończył słodki poczęstunek oraz wspólne świąteczne życzenia.

Galeria

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty

Copyright © 2020 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

projektowanie stron krakówprojektowanie stron kraków