Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu

„Szybsza niż lew”- Agnieszka Martinka o wyprawie rowerowej wokół jeziora Wiktorii

2013-06-12 09:32:52

„Szybsza niż lew” VI spotkanie autorskie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki

22.09.2010 r. w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęcznej odbyło się VI spotkanie autorskie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki. Dzięki projektowi realizowanemu pod honorowym patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Instytutu Książki mogliśmy gościć Agnieszkę Martinkę. Niezwykłą podróżniczkę, fotografa, autorkę książki „Szybsza niż lew”.
Na spotkanie przybyli: stali klubowicze Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęcznej oraz Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Łęcznej, uczennice Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Podgłębokiem z wychowawcą, a także bibliotekarze z terenu powiatu łęczyńskiego.
Tematem spotkania była pionierska wyprawa rowerowa autorki wokół jeziora Wiktorii w Afryce.
Agnieszka Martinka pochodzi z Tomaszowa Lubelskiego i mieszka w Lublinie. Jest absolwentką Geologii Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Podyplomowych Studiów Menedżerskich Polsko – Amerykańskiego Instytutu Zarządzania.
Laureatka takich nagród jak: „Jonnie Walker Keep Walking Award 2004”, „Podróżnik Roku 2006 – Zrealizowane Marzenia” przyznanej przez magazyn turystyczny „Podróże”, „Kolosy 2006” w ramach IX Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów.
Zgromadzeni goście wysłuchali interesującej relacji z podróży rowerowej do dalekiej Afryki. Pani Agnieszka w barwny i obrazowy sposób przytoczyła wiele ciekawostek, wydarzeń i perypetii, jakie ją spotkały w trakcie trzytygodniowej wyprawy. Autorka z ogromną pasją opowiadała o tradycjach i kulturze tubylców zamieszkałych na „Czarnym Lądzie”. Urozmaiceniem jej wypowiedzi były przywiezione z wyjazdu fotografie, oryginalne elementy sztuki ludowej, a także przygotowana specjalnie na tą okoliczność prezentacja multimedialna. Uczestnicy spotkania mieli okazję przekonać się na żywo o ogromnej charyzmie i odwadze kobiety podróżnika.
Na zakończenie publiczność nagrodziła bohaterkę gromkimi brawami.


Zapraszamy do obejrzenia galerii.

Galeria

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty

Copyright © 2020 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

tworzenie stron krakówtworzenie stron kraków