Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu

Barbara Korczycka - Żuk w PBP w Łęcznej

2013-06-12 09:36:52

Barbara Korczycka - Żuk 14.02.2011r. – VIII spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki z Barbarą Korczycką – Żuk w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęcznej

W poniedziałkowe mroźne popołudnie miłośnicy literatury nie zawiedli, spiesząc do Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęcznej na kolejne spotkanie DKK. Klub DKK działający w PBP w Łęcznej jest miejscem, w którym rozmawia się o książkach, wymienia literackie poglądy i konfrontuje czytelnicze gusta.
Okazją do zorganizowania spotkania były Walentynki. Tematem twórczość poetycka Barbary Korczyckiej – Żuk, autorki licznych erotyków, dedykacji i wierszy z cyklu „Łęczyńskie arabeski”.
Do książnicy przybyli: rodzina i przyjaciele poetki oraz stali klubowicze.
Po serdecznym przywitaniu gości dyrektor PBP Jadwiga Marczewska przedstawiła bohaterkę uroczystości.
Poetka pochodzi z Lublina. W tym mieście ukończyła studia w Międzyuczelnianym Instytucie Filozofii i Socjologii. Zawodowo pracowała jako nauczyciel w SP nr 10 i Przedszkolu nr 39. Od 21 lat mieszka w Łęcznej. Należy do Łęczyńskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury i Sztuki „PLAMA”. Jej pasje muzyczne zaowocowały II nagrodą w konkursie ” Nieznana muzyka polska” przyznaną przez czasopismo ,,Muzyka 21” za pracę ” Litewskie fantasmagorie Ludomira Michała Rogowskiego”.
Autorka jest miłośniczką literatury (szczególnie poezji), filozofii muzyki, przyrody, które, jak sama mówi, „są treścią jej życia”. To osoba niezwykle skromna i rodzinna, pisząca o sobie tak:
„Nie dla mnie radość uznania zaszczyty” ( „Nigdy”)
Nieliczne wiersze Barbary Korczyckiej – Żuk ukazały się w zbiorowych tomikach wierszy: „Zamyślenia, zadumania”, „Synteza uczuć”, „Źrenica tęsknoty” . Utwory poetyckie i artykuły publicystyczne („Tkacze z Puchaczowa”, „Ocalić od zapomnienia”) publikowała również na łamach „Merkuriusza Łęczyńskiego”. W hołdzie dla swojej mistrzyni Stanisławy Gałęzyki - Lipiny opracowała jej biogram opublikowany w „Łęcznianie”.T.1.
Autorka sama czytała wybrane przez siebie utwory o tematyce refleksyjnej, religijnej, miłosnej. Czytała na głos, by słuchacze w pełni usłyszeli melodię zdań, by przedłużyć i rozszerzyć życie wiersza. Wszak każdy z nich jest cząstką jej życia. Zasłuchani goście prosili o objaśnienia i komentarze do wierszy, które budziły rezonans w umyśle i w duszy. Zachwyt budzi równowaga między bogatą wyobraźnią poetki, a pożądaną i ostateczną zwięzłością utworu.
Toteż zamiast analiz „dociekliwych i odkrywczych” posłuchajmy „Erotyku 624” zmysłowego, delikatnego, mówiącego o miłości szczęśliwej, idealnej i bezwarunkowej.
„Błysk oczu i nic więcej
Niepotrzebne słowa
Wszystko powiedzą mi roztańczone nogi
I dwie pracowite ręce.”
Barbara Korczyka - Żuk sympatycznym uosobieniem oraz niezwykłym ciepłem umiliła miłośnikom książek walentynkowe popołudnie. Na zakończenie spotkania została nagrodzona brawami oraz kwiatami i upominkami.Zapraszamy do galerii.


Galeria

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty

Copyright © 2020 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

tworzenie stron warszawatworzenie stron warszawa