Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu

Stefan Darda w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęcznej

2013-06-11 13:38:42

IX spotkanie w ramach DKK

28.04.2011r na zaproszenie Dyskusyjnego Klubu Książki działającego
w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęcznej przybył Stefan Darda – autor powieści grozy.
W spotkaniu udział wzięli wielbiciele talentu pisarza z DKK działających
w PBP w Łęcznej, MGBP w Łęcznej oraz GBP w Milejowie. Władze Starostwa Powiatowego reprezentował Stanisław Adamczyk – Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu, Zdrowia i Spraw Społecznych. Zgromadzonych gości powitała oraz wieczór autorski poprowadziła Jadwiga Marczewska - dyrektor biblioteki.
Stefan Darda pochodzi z Tomaszowa Lubelskiego, obecnie mieszka i pracuje w Przemyślu. Jest absolwentem UMCS w Lublinie. W czasie studiów pracował w akademickich klubach turystycznych. Był także muzykiem folkowego zespołu „Orkiestra pod wezwaniem Świętego Mikołaja”. Fascynują go poezja i fotografia.
Akcja pierwszej powieści „Dom na Wyrębach” rozgrywa się wśród krajobrazów Pojezierza Łęczyńsko – Włodawskiego, dwóch kolejnych „Słoneczna Dolina” i „Starzyzna” (należących do serii „Czarny Wygon” )- na Roztoczu.
Co jest w tych książkach, że stale powiększa się grono talentu autora?
Na pewno wartka, trzymająca w napięciu akcja umiejscowiona z pozoru w sielskim krajobrazie. Umiejętne budowanie nastroju. Zatrzymany czas. Bohaterowie borykający się z życiowymi problemami, które dotyczą nas wszystkich. Przejmujące i trzymające w napięciu opowieści o życiu z poczuciem winy. Sensacyjne wątki. Straszne tajemnice. Mroczny obraz prowincji. Fascynacja przyrodą. Wierzenia ludowe np. wina-kara, magiczny krąg. Sacrum i profanum. Ciemne strony ludzkiego życia: zdrady, lęki, fobie, zło. Każda książka trzyma czytelnika w napięciu do ostatniego zdania. Zachwyceni goście sugerowali autorowi, by w kontynuacji debiutanckiej powieści rozważył umiejscowienie akcji na terenie Łęcznej(!).
Na zakończenie dyrektor biblioteki oraz naczelnik podziękowali Stefanowi Dardzie kwiatami i wydawnictwami promującymi powiat łęczyński. Jednym z nich były „Legendy ziemi łęczyńskiej”, w których dedykację
dla bohatera wieczoru wpisała ich autorka Maria Kieres - Kramek. Uczestnicy podziękowali za spotkanie gromkimi brawami. Autorowi składali gratulacje
i życzenia.
Niecierpliwie czekamy na dalsze publikacje!

Galeria

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty

Copyright © 2020 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

tworzenie stron internetowychtworzenie stron internetowych