Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu

Literatura podróżnicza

2013-06-11 13:08:03

X spotkanie DKK

[size=12]30 czerwca 2011 r. w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczne j odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem przedmiotem dyskusji była literatura podróżnicza. Klubowiczki rozmawiały na temat następujących pozycji książkowych: „Przesunąć horyzont” - Martyny Wojciechowskiej, „Groch i kapusta” - Elżbiety Dzikowskiej, „Szybsza niż lew” - Agnieszki Martinki, „Gringo wśród dzikich plemion” - Wojciecha Cejrowskiego, „Poradnik Globtrotera czyli Blondynka w podróży”, „Blondynka na Safari”, ”Blondynka wśród łowców tęczy”, „Blondynka na Sri Lance” - Beaty Pawlikowskiej, „ Z kamerą i strzelbą przez Mato Grosso” - Antonio Halika, „Samsara" . ,,Na drogach, których nie ma” - Tomka Michniewicza, „Moje Indie” - Jarosława Kreta, „Jak zostać arktycznym ninja” - Richarda Hammonda.
Uczestniczki spotkania oceniały relacje podróżników z wyjazdów do dalekich krajów. Przytaczały wiele ciekawostek z przeczytanych książek oraz przygód, jakie spotkały głównych bohaterów wypraw. Wypowiedzi czytelniczek były bardzo pozytywne, podziwiały one przede wszystkim charyzmę i odwagę wędrowców. Do najciekawszych podróży, które wzbudziły ogromne uznanie klubowiczek zaliczyć można: pionierską wyprawę rowerową Agnieszki Martinki wokół Jeziora Wiktorii, podróż Richarda Hammonda na biegun północny rozpoczynającą się od przeprawy zdezelowanym samochodem przez afrykańskie bezdroża i przeprawę amfibią przez kanał La Manche. Czytelniczkom spodobała się również książka Tomasza Michniewicza ,,Samsara. Na drogach, których nie ma” . Jest to opowieść o hinduskich czarownikach, obozach maoistów w Nepalu, krwawych rytuałach w Laosie oraz buddyjskich klasztorach.
Na kolejne spotkanie zapraszamy już w lipcu. Wszystkie zainteresowane osoby zachęcamy do czytania, wymiany opinii oraz rozmów o książkach. [/size

Galeria

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty

Copyright © 2020 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

projektowanie stron krakówprojektowanie stron kraków