Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu

Moja książka z dzieciństwa i młodości

2013-05-06 13:39:30

12.09.2012 odbyło się XXI spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęcznej.

Omawialiśmy ulubione książki z dzieciństwa i młodości. Wśród nich znalazły się: „Akademia pana Kleksa” J. Brzechwy, „O wróbelku Elemelku” H. Ochockiej, „Mały Książę” A. de Saint – Exupéry’ego , „Baśnie „ H. Ch. Andersena, „Ulana” , J. I. Kraszewskiego, „Morderstwo w Orient Expressie” Christie A., „Ferdynand Wspaniały” L.J. Kerna, „W pustyni i w puszczy” H. Sienkiewicza.
Klubowiczki w atmosferze wspomnień dzieliły się refleksjami związanymi z wyżej wymienionymi pozycjami. Utwory te cieszyły się dużym uznaniem, ponieważ zachowują w sobie ponadczasowość, nieśmiertelność
i z powodzeniem mogą być lekturą we współczesnym świecie.
Czytelniczki zastanawiały się również, jak duże znaczenie mają książki czytane w okresie dzieciństwa i wczesnej młodości oraz czy bez nich mógłbykształtować się charakter młodego człowieka. Doskonałą odpowiedzią na to są następujące stwierdzenia:
„… każde dziecko powinno usłyszeć w swoim dzieciństwie choć kilka bajek i baśni, a nie wychowywać się tylko na kreskówkach i grach komputerowych”.
„…baśnie szczęśliwym zakończeniu sprawiają dziecku nie tylko radość, ale dodają także wiary w siebie, we własne siły, a szczególnie w tzw. siłę przebicia”.
„…młody człowiek powinien też umieć odróżniać przyjaciół od wrogów lub prawdziwych przyjaciół od fałszywych. Taką intuicję, a także wyczulenie
na stosunki, panujące w grupie ludzi, pomagał wykształcić bajka.”
„…odpowiednio dobrane lektury uczą wiary w odmianę, poprawę losu, a także, szczególnie ostatnio modnego optymizmu”.
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do biblioteki i zachęcamy
do uczestnictwa w spotkaniach DKK.

Galeria

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty

Copyright © 2020 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

tworzenie stron wwwtworzenie stron www