Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu

Pierwszy raz w bibliotece publicznej

2013-02-12 15:43:53

05.02.2013r. uczniowie I e SP nr 2 w Łęcznej wraz z wychowawczynią Joanną Staszak przybyli do PBP na lekcję biblioteczną. Była to ich pierwsza wizyta w tego typu placówce. Wcześniej korzystali jedynie z księgozbioru szkolnego

Podczas pobytu w bibliotece uczniowie mieli możliwość zobaczenia różnorodnych książek. Dowiedzieli się, jakie serie mogą wypożyczyć.
Chłopców zainteresowała seria „Ciekawe dlaczego…”, a także pozycje związane z piłką nożną i samochodami.
Dziewczynki zwróciły szczególną uwagę na „Klub Tiary”.
Poradnik „ Sam wychowasz swego psa” cieszył się ogromną popularnością. Dzieci chciały wypożyczyć go do domu, ponieważ pomógłby im w łatwiejszym zrozumieniu zachowania swojego pupila.
Wszystkich zaciekawiły książki, które wyglądały jak płyty CD. Po krótkim objaśnieniu uczniowie przekonali się, że są to audiobooki, czyli książki do słuchania. Bardzo szybko przyswoili zasady korzystania z wypożyczalni i czytelni oraz różnicę pomiędzy biblioteką publiczną a szkolną.
Niespodzianką było zwiedzanie biblioteki. Samodzielne oglądanie książek umieszczonych na regałach wzbudziło zachwyt. Słychać było szepty: „ale super, ekstra, ooo, ale dużo książek”..
Dzieci dowiedziały się, iż do PBP mogą przychodzić w każdej wolnej chwili i różnorodnie spędzać czas. Np.: Pooglądać na miejscu książki i czasopisma. Skorzystać z księgozbioru podręcznego (encyklopedii, słowników). Poserfować po bezpłatnym internecie. Wspólnie z kolegami odrobić lekcje. Wypożyczyć do domu wybraną książkę.
Do utrwalenia informacji na temat biblioteki posłużyły rebusy, które uczniowie rozwiązywali chętnie i szybko. W nagrodę dostali zakładki z planem lekcji. Na zakończenie lekcji bibliotecznej obiecali, że będą dbali o książki nie tylko w bibliotece. Zadeklarowali, iż nie będą zaginać rogów, tylko używać zakładek do książek, które otrzymali w prezencie.

Galeria

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty

Copyright © 2020 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

tworzenie stron wwwtworzenie stron www