Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu

„Entliczek – pentliczek wierszyków koszyczek czyli Brzechwa dzieciom”

2014-03-14 08:11:20

Lekcja biblioteczna.

11.03.2014r. Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęcznej zorganizowała lekcję biblioteczną dla uczniów klasy III A SP nr 2 w Łęcznej. Po raz trzeci przyszli do książnicy pod opieką wychowawczyni Teresy Mudy. Spotkanie dydaktyczne miało na celu uzupełnienie i sprawdzenie ich wiedzy na temat twórczości Jana Brzechwy. Na początku bibliotekarka opowiedziała o życiu poety w taki sposób, by dzieci nie zanudzić.
Następnie uczniowie przystąpili do działań. Odszukiwali
w książce „Brzechwa dzieciom” wiersze z nazwami zwierząt w tytule.
I zaczęła się zabawa! Rzucali do siebie piłkę. Ten, kto złapał, podawał nazwę zwierzaka.
Gdy wymienili wszystkie, szybko i bezbłędnie odpowiadali na pytania:
„Kto kazał sumowi odjąć zero od dziesięciu?”
„Co nosi stary wieloryb na Wyspach Bergamutach?”
„Jakie kły ma dzik?”
„Na jakiej ulicy mieszka Staś Pytalski?”
„Gdzie leżą Wyspy Bergamuty?”
Z kolei w utworze ”Na straganie” odszukiwali nazwy warzyw, w których występują głoski pisane jako „rz”, „ch”, „u”. Wykazali się świetną znajomością poezji oraz ogromną spostrzegawczością.
Najwięcej radości sprawiło dzieciom rozwiązywanie krzyżówki z hasłem: JAN BRZECHWA I JEGO WIERSZE. Na zakończenie mali czytelnicy samodzielnie czytali ulubione wiersze poety.

Galeria

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty

Copyright © 2020 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

tworzenie stron krakówtworzenie stron kraków