Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu

Najciekawsza książka, którą ostatnio czytałeś.

2014-08-28 14:49:34

XLI DKK

Wakacyjne spotkanie klubu (27.08.2014r.) poświęciłyśmy na rozmowę dotyczącą najciekawszych książek, które ostatnio przeczytałyśmy.
Wśród nich znalazła się pozycja autorstwa Moniki Szwaji „Anioł w kapeluszu” . Bohaterami są Jaśmina, Jonasz i Miranda. Ich losy łączą skomplikowane okoliczności. Jest to lektura, którą czyta się z przyjemnością. Napawa optymizmem i pogodą ducha.
Polecamy również dwuczęściową powieść o historii trzech kobiet: Zosi, Marianny i Zuzanny, które szukają recepty na szczęście. Autorka Bogna Ziembicka akcję „Drogi do Różan” oraz „Wiosny w Różanach” umieściła w starym dworku w Różanach, gdzie czasy współczesne mieszają się ze wspomnieniami sprzed lat. Książki wzbogacają przepisy kulinarne, które warto wypróbować.
Kolejną, rekomendowaną przez nas pozycją jest „Sosnowe dziedzictwo” Marii Ulatowskiej. To lekka i przyjemna, a zarazem magiczna opowieść, którą „pochłania się” w jeden dzień. Autorka przedstawia historię Anny Towiańskiej - młodej dziedziczki starego dworku Sosnówka. Oczywiście w tym magicznym miejscu chce otworzyć pensjonat. Pozycja urzekła klimatem i spokojem.
Dyskutowałyśmy o „Samotności Bogów” Doroty Terakowskiej, której akcja dzieje się w średniowieczu i współcześnie. Lektura porusza kwestię wiary oraz uczy tolerancji między ludźmi żyjącymi w różnych światach, tradycjach i kulturach.
Omówiony przez nas „Strach” Scotta Frosta należy do całkiem innego gatunku literatury niż wyżej wymienione pozycje. Jest o „thriller najwyżej próby. Przerażająca kryminalna układanka, psychologiczna zagadka z szaleńczym tempem akcji”.
Trzymają w napięciu również: „Porwana” Róży Lewandowicz oraz „Lalki” Carola Jamesa. W pierwszej z nich główną bohaterką jest Justyna, porwana na oczach męża Łukasza sprzed ich wspólnego mieszkania. Dużym atutem powieści są zaskakujące wątki. Porusza trudne tematy takie jak: układy na wysokich szczeblach władzy, intrygi, spiski oraz trudną sytuację kobiet w armii.
Natomiast w drugiej autor opisuje śledztwo prowadzone przez Jeffersona Wintera. Detektyw tropi oprawcę torturowanych kobiet.
Zaprezentowane książki są dostępne w PBP w Łęcznej.
Serdecznie zapraszamy.

Galeria

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty

Copyright © 2020 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

projektowanie stron krakówprojektowanie stron kraków