Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu

V - Funkcje książki

2014-10-06 17:02:43

Uczniowie 6 klasy SP nr 2 w Łęcznej wraz z nauczycielem religii Elżbietą Ostrzyżek mieli możliwość zapoznania się z nowościami wydawniczymi zakupionymi do PBP w Łęcznej ze środków finansowych Biblioteki Narodowej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
Były to:
- Piszczące pacynki „Mała małpka”, „Pan potwór” przeznaczone do zabawy
dla dzieci od szóstego miesiąca życia.
- Seria książek „Czytam sobie” służąca do nauki czytania na trzech poziomach.
- Wydawnictwa z trójwymiarowymi ilustracjami i odgłosami zwierząt „ 3 D obiektyw. Pająki i owady”, „Dzikie zwierzęta”, „Zwierzęta świata”.
- Woluminy przeznaczone dla dorosłych czytelników.
Dzieci słusznie zauważyły, że obejrzane książki uczą i wychowują.
A przy okazji rozwijają wyobraźnię. Działają na zmysły tj. wzrok, słuch, dotyk. Przenoszą w świat fantazji. Wyraziły sąd, że elektroniczna wersja książki nie zastąpi tradycyjnej – papierowej .
Następnie uczniowie zostali poinformowani o uruchomieniu elektronicznej wypożyczalni w naszej bibliotece oraz możliwości korzystania online z katalogu i wirtualnego konta. Tę wiadomość przyjęły entuzjastycznie

Galeria

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty

Copyright © 2020 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

agencja interaktywnaagencja interaktywna