Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu

VI – książki fantasy

2014-12-05 12:37:03

03.12.2014r. (we środę) do Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęcznej przybyli uczniowie 6 klasy SP nr 2 w Łęcznej wraz z nauczycielem religii Elżbietą Ostrzyżek, aby dyskutować o książkach fantasy.

Najbardziej ulubionym z tego gatunku okazał się cykl siedmiu powieści o Harrym Potterze autorstwa J.K. Rolling:
„Harry Potter i Kamień filozoficzny”
„Harry Potter i Komnata tajemnic”
„Harry Potter i Więzień Azkabanu”
„Harry Potter i Czara Ognia”
„Harry Potter i Zakon Feniksa”
“Harry Potter i Książę Półkrwi”
„Harry Potter i Insygnia Śmierci”
Dzieci z zapartym tchem opowiadały i czytały wybrane fragmenty przygód małego czarodzieja.
Akcja książek dzieje się w świecie magii, który istnieje równolegle ze światem mugoli (ludzi). Główny bohater - Harry Potter - w dniu jedenastych urodzin dowiaduje się o swojej przynależności do świata czarodziejów. Chłopiec rozpoczyna siedmioletnią edukację w Szkole Magii i Czarodziejstwa o nazwie Hogwart. Poznaje w niej przyjaciół Rona i Hermionę oraz stawia czoła kolejnym przygodom. Najważniejszą z nich jest walka z najpotężniejszym czarnoksiężnikiem wszech czasów, Lordem Voldemortem,który zamordował rodziców Harry'ego.
Wśród omówionych pozycji znalazła się również „Matylda” Roalda Dahla. Główną bohaterką jest niezwykła dziewczynka, która w wieku trzech lat nauczyła się czytać. Do jej ulubionych pisarzy należą: Hemingway, Dickens, Kipling, Steinbeck. Rozwiązuje również trudne zagadki matematyczne.
Uczniowie dyskutowali również o książce Francesco Simona „Koszmarny Karolek
i Straszliwy Śniegowy Potwór”
. Jest to jedna z wielu części opowiadań o psotliwym
i niegrzecznym chłopcu. Tym razem Karolek postanawia wziąć udział w konkursie na ulepienie ze śnieg najpiękniejszego bałwana dzielnicy.
Spotkanie młodych miłośników literatury mogło zaimponować poziomem dojrzałej dyskusji.

Galeria

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty

Copyright © 2020 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

tworzenie stron wwwtworzenie stron www