Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu

DKK z powieściami Moniki Szwai

2015-02-04 11:22:11
29.01.2015 odbyło się XLVI spotkanie DKK, na którym rozmawiałyśmy o książkach Moniki Szwai. Autorka, z wykształcenia polonistka, pracowała jako dziennikarka w telewizji oraz nauczycielka języka polskiego i historii. Debiutowała późno, w 2002 roku książką „Jestem nudziarą”. Mieszka w Szczecinie, w 2004 roku otrzymała tytuł Ambasadora Szczecina.
W swoim wydawnictwie SOL wydała kilkanaście powieści o tzw. tematyce kobiecej. Przeczytałyśmy i omówiłyśmy: „Matkę wszystkich lalek” (2011), „Klub mało używanych dziewic” (2007), „Zupę z ryby fugu” (2010), „Romans na receptę”(2004), „Anioła w kapeluszu” (2013). Wszyscy czytelnicy, którzy cenią w powieściach humor (słowny, sytuacyjny, postaci), dowcip oraz lekki styl, powinni przeczytać wyżej wymienione książki. Czyta się je z przyjemnością. Toteż są zalecane jako „lek antydepresyjny”. Współczesna tematyka, problemy bohaterów „z sąsiedztwa” to kolejne zalety omawianej literatury. Wartka akcja i nieskomplikowane dialogi wciągają już od pierwszych stron. Czy te zalety wystarczą, by uznać książki Szwai za wartościowe i godne polecenia? Pomimo pewnych utrudnień ( kto przeczyta, ten znajdzie ) warto sięgnąć do jej twórczości.
Oczywiście, twórczość Moniki Szwai jest dostępna w PBP w Łęcznej.

Galeria

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty

Copyright © 2020 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

projektowanie stron wwwprojektowanie stron www