Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu

Amazonki w PBP w Łęcznej

2015-03-13 11:04:58

Najlepszym prezentem, jaki można dać kobiecie w dniu jej święta, jest... profilaktyka zdrowotna. Zamiast standardowego kwiatka - zaproszenie na badanie mammograficzne.

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęcznej 9 marca 2015 r. z okazji Dnia Kobiet zorganizowała LIII spotkanie z cyklu ,,Czy ich znamy?” ze Stowarzyszeniem Kobiet Amazonki w Łęcznej.
Amazonki przedstawiły historię działalności stowarzyszenia.
Jednak głównym celem ich wizyty było przekazanie wiedzy na temat profilaktyki raka piersi oraz wzbudzenie odpowiedzialności wśród kobiet za własne zdrowie i życie.
Prelekcja dotyczyła umiejętności samobadania piersi, poznania swojego ciała, sposobów reagowania w przypadku zauważenia niepokojących zmian. Amazonki przedstawiły zalety wczesnych badań, które są dostępne i bezpłatne. Panie przekonywały, jak duże szanse na całkowite wyleczenie ma wykryty rak piersi we wczesnym stadium rozwoju. Same są przykładem, że po mastektomii można normalnie żyć, pracować i w pełni czuć się kobietą.
W spotkaniu wzięły udział panie ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Łęcznej, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Łęcznej, Uniwersytetu III Wieku Filia w Łęcznej, Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy naszej bibliotece, Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów w Łęcznej, Katolickiego Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów w Łęcznej, Zespołu Szkół im. K. K. Jagiellończyka w Łęcznej oraz bibliotek powiatu łęczyńskiego.
Amazonki zachęcały, aby wszystkie kobiety, bez względu na wiek, badały się regularnie, bo dzięki profilaktyce mają szanse na dłuższe życie.
Każda z uczestniczek otrzymała tematyczne ulotki i foldery.
Bardzo interesujące spotkanie dało sposobność zdobycia wiedzy teoretycznej i praktycznej na temat nowotworów piersi.
Dziękujemy Amazonkom, że zechciały podzielić się z nami swoimi doświadczeniami.
Galeria

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty

Copyright © 2020 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

projektowanie stron internetowychprojektowanie stron internetowych