Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu

LX DKK

2016-06-02 10:46:13

Podczas kolejnego spotkania klubu (30.06..2016 r.) rozmawialiśmy o książkach Olgi Rudnickiej – popularnej, młodej autorki powieści kryminalnych. Określanej jako „nowy talent w literaturze kobiecej”.

Pisarka jest absolwentką Pedagogiki Specjalnej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pracuje jako asystentka osób niepełnosprawnych w Polskim Komitecie Pomocy Społecznej w Śremie.
Debiutowała bardzo wcześnie, mając zaledwie 19 lat, w 2008 roku powieścią „Martwe Jezioro”. Do chwili obecnej ukazało się 12 książek jej autorstwa, w tym najnowsza – „Były sobie świnki trzy”.
Dyskutowaliśmy o następujących pozycjach:: „Czy ten rudy kot to pies”, „Zacisze 13”, „Zacisze 13. Powrót”, „Lilith”, „Natalii 5”. Największe wrażenie wywarł na nas „Cichy wielbiciel” oraz „Fartowny pech”.
Pierwsza książka porusza zjawisko stalkingu, definiowane jako „złośliwe i powtarzające się nagabywanie, naprzykrzanie się czy prześladowanie zagrażające czyjemuś bezpieczeństwu”. W przekonujący sposób autorka opisuje kolejne etapy działania prześladowcy i jego ofiary.
Druga natomiast to komedia kryminalna przedstawiająca świat polskich gangsterów w krzywym zwierciadle. Głównymi bohaterami są Gianni, Krystian Dziany oraz Filip Nadziany.
Wszystkie książki Rudnickiej czyta się bardzo szybko i z dużą przyjemnością. Zaskakujące zwroty akcji, barwne opisy i dialogi dostarczają ogromnej dawki emocji. Pisarka porusza tematy zarówno poważne jak i zabawne. W jej dorobku literackim znajdują się książki z wątkami kryminalnymi, ale również okultystycznymi, gangsterskimi, psychologicznymi. Autorka od pierwszych kart książki zaraża optymizmem. Nawet gdy pisze o trudnych sprawach, wyróżnia się niebywałą lekkością i swobodą wypowiedzi. Jej powieści to doskonały sposób na relaks.
Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęcznej udostępnia wyżej wymienione tytuły. Zapraszamy

Galeria

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty

Copyright © 2020 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

projektowanie stron internetowychprojektowanie stron internetowych