Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu

„Zima lubi dzieci najbardziej na świecie” – lekcje biblioteczne.

2017-02-09 14:01:34

02.02. oraz 09.02.2017 r. gościliśmy po raz kolejny uczniów z klas III C i E SP nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Łęcznej z wychowawczyniami Teresą Mudy oraz Alicją Kędzierską. W 2016 r. dzieci brały udział w lekcji poznawczej „Witaj biblioteko!”.

Tym razem tematem zajęć była zima. Mali czytelnicy oprócz rozmowy z bibliotekarzem mieli do wykonania wiele ciekawych zadań m.in.: odgadnąć zagadki o tematyce zimowej, odnaleźć w wykreślance wyrazy (np.: mróz, czapka), rozwiązać krzyżówkę z hasłem ZABAWA oraz quiz sprawdzający wiadomości o porach roku. Na zakończenie uczniowie rysowali portret bałwana Olafa z bajki „Kraina Lodu”.
Dzieci wykazały się dużą znajomością :
1. Zjawisk pogodowych występujących podczas zim
2. Zasad postępowania w czasie zimy (bezpieczne zabawy).
3. Pomocy zwierzętom i ptakom zimą.
4. Miesięcy zimowych.
5. Znaczenie ruchu na świeżym powietrzu.
Uczniowie wyróżnili się również sprawnością manualną i ogromną wyobraźnią.
Z prac plastycznych wykonanych przez małych czytelników została zorganizowana wystawa, którą można oglądać w naszej książnicy. Zapraszamy.

Galeria

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty

Copyright © 2020 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

tworzenie stron wwwtworzenie stron www