Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu

„Mali tropiciele wiosny” – lekcja biblioteczna.

2017-03-30 12:26:30

22.03.2017 roku (środa) po raz drugi przybyli na lekcję bibliotecznądo PBP w Łęcznej uczniowie klasy III C z wychowawczynią Teresą Mudy. Tym razem dzieci „tropiły wiosnę”.

Na początku mali czytelnicy posłuchali wiersza Jana Brzechwy „Przyjście wiosny” przeczytanego przez bibliotekarza i odpowiadali na pytania dotyczące jego treści. Następnie, na karteczkach wypisywali skojarzenia dotyczące wiosny. Dalsza część lekcji dotyczyła dyskusji na temat zachodzących wiosną zmian w przyrodzie oraz jej zwiastunów. Dzieci zapoznały się z różnymi gatunkami kwiatów oraz ptaków, które pojawiają się podczas omawianej pory roku.
Na zakończenie uczniowie losowali zagadki o wiośnie i wspólnie w grupach zastanawiali się nad odpowiedziami. Za najciekawsze zadanie do wykonania mali czytelnicy uznali odnalezienie odpowiedniego gniazda dla poszczególnych gatunków ptaków.

Galeria

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty

Copyright © 2020 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

tworzenie strontworzenie stron