Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu

LXXI DKK – literatura najczęściej czytana latem

2017-06-30 09:36:23

28.06.2017 r. w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęcznej odbyło się LXXI spotkanie DKK. Wakacyjny nastrój oraz letnia atmosfera sprawiły, iż postanowiłyśmy podyskutować o literaturze, którą warto przeczytać latem.

Na upalne dni gorąco polecamy serię „Jak pies z kotem” Liliany Fabisińskiej składającej się z trzech tomów: „Sanatorium pod Zegarem”, „Weranda na Czarcim Cyplu”, „Zielarnia nad Sekwaną”. Jest to lekka, pełna humoru powieść obyczajowa z zabawnym wątkiem kryminalnym. Akcja toczy się w sanatorium „Marzenie” w Ciechocinku. W pokoju o małej powierzchni spotykają się dwie kuracjuszki. Jedna to młoda karierowiczka, porzucona przez ukochanego, druga zaś w średnim wieku mająca skomplikowaną przeszłość. Różnią się nie tylko pod względem wieku, ale i charakteru. Mimo to zawiązuje się między nimi nić porozumienia.
Szczególnie polecamy książki Anny Ficner – Ogonowskiej: „Alibi na szczęście”, „Krok do szczęścia”, „Zgoda na szczęście”. Opisana tu historia miłosna nie dłuży się i nie irytuje powolnym rozwojem akcji. Jest bardzo wciągająca i nie pozwala oderwać się od lektury. Świadczy to niewątpliwie o talencie autorki. Po tak wielu przeczytanych stronach (wszystkie części powieści są dość obszerne) ma się ochotę na kolejne minuty i kolejne strony!
Fanom kryminałów proponujemy powieści Olgi Rudnickiej: „Granat poproszę”, „Życie na wynos” oraz trylogię Zygmunta Miłoszewskiego: „Uwikłanie”, „Ziarno prawdy”, „Gniew”.
Miłośnikom książek z humorem rekomendujemy „Nieboszczyka wędrownego” Małgorzaty J. Kursy oraz „Gosposię prawie do wszystkiego” Moniki Szwai.
Pierwsza z nich opowiada o Marylce, Sławku i ich kocie Belzebubie, którzy dostają aptekę w spadku po ciotce. Idealna lektura na wakacje – zabawna, z wartka akcją, czyta się szybko, relaks gwarantowany. Przyjaciele kotów będą zachwyceni.
Druga zaś przedstawia historię Marii, która przez kilka lat swojego małżeństwa spełnia jedynie rolę gosposi domowej. W pewnym momencie stwierdza, iż nie kocha już swojego męża. Postanawia o siebie zawalczyć, odchodzi i rozpoczyna nowy etap swojego życia jako pani domu do wynajęcia. Powieść napisana jest prostym językiem, ale trafia prosto do serca.
Zainteresowane czytelniczki literaturą kobiecą zachęcamy do przeczytania „Leśnej Trylogii” Katarzyny Michalak, która składa się z: „Leśnej polany”, „Czerwieni jarzębin” oraz mających ukazać się wkrótce „Błękitnych snów”. Bohaterami serii są trzej mężczyźni: Wiktor, Marcin, Patryk mieszkający wcześniej z toksycznym ojczymem oraz trzy kobiety: Gabriela, Majka, Julia, które poznały się w ośrodku psychiatrycznym, gdzie odbywały leczenie. Jest to opowieść o przyjaźni, miłości, ale również o poświęceniu, nienawiści, bólu, straconych nadziejach – naprawdę warto przeczytać !
Wszystkich czytelników gorąco zapraszamy do biblioteki po w/w pozycje książkowe.

Galeria

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty

Copyright © 2020 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

projektowanie stron krakówprojektowanie stron kraków