Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu

II spotkanie III edycji A my czytamy! W bibliotece! - I grupa

2018-01-23 11:36:32

15.01.2018 r odbyło się spotkanie z cyklu „A my czytamy !W bibliotece!” z udziałem uczniów klasy 6 C SP nr 2 w Łęcznej. Przybyli do PBP wraz z Anetą Korzeniewską – nauczycielem języka polskiego, by dyskutować o książce Stanisława Lema „Bajki robotów”.

Warsztaty rozpoczęły się od teorii literatury. Bibliotekarz podał definicję literatury fantastyczno – naukowej oraz głównych przedstawicieli gatunku. Następnie uczniowie dowiedzieli się, kim był Stanisław Lem – jeden z najbardziej znanych w Polsce i na świecie pisarzy science fiction. Młodzi czytelnicy po przeczytaniu „Bajki o maszynie cyfrowej, co ze smokiem walczyła”, pracując w grupach, określali czas i miejsce wydarzeń. Charakteryzowali bohaterów i świat przedstawiony utworu. Określali znaczenie „cybernetycznych” słów. Na koniec zastanawiali się czy cuda techniki pomagają ludziom, czy też stanowią zagrożenie? Wypisywali na tablicy plusy i minusy wynalazków m.in. użytkowania smartfonu, internetu.

Galeria

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty

Copyright © 2020 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

projektowanie stron internetowychprojektowanie stron internetowych