Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu

LXXXVII DKK

2018-02-12 12:34:28

Pierwsze spotkanie DKK w nowym roku (29.01.2018 r.) rozpoczęłyśmy od dyskusji o książkach, które ostatnio przeczytałyśmy

Wśród nich znalazła się „Arka czasu” Marcina Szczygielskiego. To historia dziewięcioletniego Rafała, który mieszka z dziadkiem w „Dzielnicy”, lubi czytać książki. Z czasem domyślamy się, czym tak naprawdę jest „Dzielnica” i w jakich czasach żyje główny bohater. Książka jest pełna dziecięcej wrażliwości i przyjaźni. Warto przeczytać, nie tylko dzieciom. Napisana bardzo przystępnym językiem. Polecamy gorąco.
Do ciekawych wydawnictw możemy zaliczyć „Brzydką królową” Victorii Gische. To doskonała powieść historyczna o jednej z polskich królowych, żonie Kazimierza Jagiellończyka, syna Władysława Jagiełły. Autorka ukazuje nie tylko losy Elżbiety Rakuszanki – matki królów, ale też wiele innych postaci historycznych XV wieku: Jana Gutenberga, Wita Stwosza, Hansa Memlinga. Można się przy niej odprężyć, dowiedzieć ciekawych faktów. Książka „czyta się sama”.
Rozmawiałyśmy również o pozycji Suzanne Young „Plaga samobójców”. Bohaterowie powieści żyją w nieustannym strachu o swoje życie. Nikomu nie mogą ufać, nawet własnej rodzinie, a każdy dzień może przynieść śmierć... Młodzi ludzie masowo popełniają samobójstwa. W niektórych szkołach władze wprowadzają więc pilotażowy program przeciwdziałania tej epidemii. Wszelkie objawy depresji są skrupulatnie notowane, a ci, którzy się załamują są poddawani leczeniu w odizolowanych klinikach. Warto przeczytać! Polecamy również najnowszą książkę Pauli Hawkins „Zapisane w wodzie”. Akcja powieści rozgrywa się w Beckford, gdzie dochodzi do kilku tragicznych wypadków. Tajemnice oraz sekrety mieszkańców miasta powoli wychodzą na jaw. Jest to thriller, który wciąga na długie godziny.
Interesującą pozycją jest „Czarnobylska modlitwa. Kronika przyszłości” Swietłany Aleksijewicz. Autorka opisuje katastrofę w Czarnobylu, a także ostatnie dekady ZSRR. Historię układa z narracji ludzi, którzy w Czarnobylu toczyli śmiertelną walkę.
Dyskutowałyśmy również o sadze Ałbeny Grabowskiej „Stulecie winnych. Ci, którzy przeżyli”. Jest to epicka opowieść składająca się z trzech tomów. Autorka przedstawia losy polskiej rodziny na tle dramatycznych wydarzeń XX wieku. Powieść rozpoczyna się z chwilą wybuchu I. wojny światowej, a kończy po stu latach – w czasach współczesnych. Książki czyta się jednym tchem.
Zainteresowanych czytelników wyżej wymienionymi publikacjami zapraszamy do biblioteki. Wszystkie są dostępne w naszej książnicy.

Galeria

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty

Copyright © 2020 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

projektowanie stron warszawaprojektowanie stron warszawa