Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu

„Pani Zima wszystkich wita… ” – lekcja biblioteczna.

2018-03-02 09:42:07

22.02.2018 r. gościliśmy po raz pierwszy uczniów klasy O A SP nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Łęcznej z wychowawczyniami Teresą Mudy oraz Alicją Kędzierską.

Tematem lekcji była zima. Mali czytelnicy mieli do wykonania wiele ciekawych zadań. Najpierw mieli za zadanie rozwiązać zagadkę: „Jest pora mroźna, biała, zasypana śniegiem cała”. Oczywiście poradzili sobie wyśmienicie! Następnie odpowiadali na pytania: Czy lubią zimę? Dlaczego? Jak należy się ubierać co można się bawić w czasie najzimniejszej pory roku? Po krótkiej wymianie zdań z zainteresowaniem wysłuchali piosenki „Pani Zima wszystkich wita” i przystąpili do wycinania śnieżynek z płatków kosmetycznych. Również dużym entuzjazmem cieszyła się zabawa rytmiczna przy utworze „Zimowa poleczka”. Śpiewając refren, dzieci poruszały się w takt muzyki. Na zakończenie „lepiły” bałwanka, doklejając i dorysowując brakujące elementy. Podczas tej zabawy uczniowie wyróżnili się sprawnością manualną i ogromną wyobraźnią.W drugiej część spotkania mali czytelnicy z zapartym tchem zwiedzali bibliotekę oraz oglądali książki odpowiednie do ich wieku.

Galeria

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty

Copyright © 2020 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

projektowanie stron internetowychprojektowanie stron internetowych