Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu

LXXXX DKK

2018-04-30 14:48:13

Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich (23.04.2018 r.) w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęcznej odbyło się kolejne spotkanie DKK.

Wśród omówionych przez nas książek znalazła się najnowsza powieść Agnieszki Krawczyk „Tylko dobre wiadomości”. Autorka opisuje losy dwóch przyjaciółek – Izabeli Oster oraz Kamili Rudnickiej-Clement, które wyprowadzają się do Krakowa i zaczynają pracować nad podupadającym pismem dla pań. Jest to przyjemna lektura, dzięki której można się odstresować i oderwać od codziennych obowiązków.
Szczególnie polecamy wydawnictwo autorstwa Charlesa Martina „Kiedy płaczą świerszcze”. Głównym bohaterem jest Reese, lekarz kardiolog, który po śmierci żony postanawia odciąć się od świata. Pod zmienionym nazwiskiem osiedla się w małym miasteczku nad jeziorem Burton. Powieść opowiada o heroicznej walce, sile przyjaźni i niegasnącej nadziei. Książka trzyma w napięciu do ostatniej strony.
Wyjątkową pozycją jest „Dolina spokoju” Joanny Jax. To szósty, ostatni tom cyklu „Zemsta i przebaczenie” opowiadający o losach wielu bohaterów na przestrzeni wielu lat. Bogate tło historyczne pozwala poczuć klimat opisywanych czasów i miejsc. Niewątpliwym atutem są niejednoznaczni bohaterowie. Dynamiczna fabuła sprawia, iż książkę czyta się „jednym tchem”. Dyskutowałyśmy również o kryminale Camilli Läckberg „Pogromca lwów”. Połączenie starej rodzinnej historii z teraźniejszością, ciekawe postacie, interesujące zwroty akcji zainteresują na pewno miłośników tego typu literatury.
Ciekawą pozycją okazała się również „Pani na Hruszowej” Jadwigi Skrimunttówny. Są to wspomnienia autorki, która była najbliższą przyjaciółką oraz towarzyszką życia Marii Rodziewiczówny. Mimo wojen, zarówno w Warszawie, jak i w Hruszczowej, trzymały się razem, aż do chwili śmierci pisarki. Ich związek trwał kilkadziesiąt lat. Warto poświęcić czas na przeczytanie tej książki.
Fanów prozy Remigiusz Mroza zachęcamy do przeczytania najnowszej książki „Nieodnaleziona”. Jest to pierwszy polski thriller psychologiczny. Główny bohater, Damian Werner, po dziesięciu latach od zaginięcia narzeczonej trafia niespodziewanie na jej ślad. Na jednym z profili spotted zostaje zamieszczone zdjęcie dziewczyny…
Drogi Czytelniku, jeżeli zainteresowała Cię chociaż jedna
z wymienionych książka, zapraszamy do naszej biblioteki.

Galeria

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty

Copyright © 2020 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

serwisy internetoweserwisy internetowe