Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu

Literatura na kocu czyli książki na wakacje.

2018-07-06 12:40:14

28.06.2018 r. w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęcznej odbyło się LXXXXII spotkanie DKK. Letnia atmosfera sprawiła, iż postanowiłyśmy zaprezentować książki, które warto przeczytać podczas urlopu.

Na upalne dni gorąco polecamy „Muzykę żab” Emmy Donoghue. Jest to powieść o niewyjaśnionym zabójstwie Jenny Bonnet, która zostaje zastrzelona w pensjonacie niedaleko San Francisco. Jej przyjaciółka Blanche podejmuję się odnalezienia sprawców morderstwa. W ten sposób chce odwdzięczyć się Jenny, która wyrwała ją z życia burleskowej tancerki i luksusowej prostytutki.
Miłośnikom książek z humorem rekomendujemy komedię romantyczną „Pudełko z marzeniami”. Głównym bohaterem książki jest trzydziestoletni Michał, który został zdradzony przez narzeczoną i oszukany przez wspólnika. Zaczynając nowe życie, dowiaduję się, iż podczas II wojny światowej jego rodzina ukryła w małym miasteczku skarb. Wyrusza na jego poszukiwania…
Ciekawą pozycją godną przeczytania jest słynna powieść Mai Lunde „Historia pszczół” przedstawiająca historię ludzi związanych z tymi owadami. Akcja rozgrywa się w trzech różnych okresach: w połowie XIX wieku oraz na początku i na końcu XXI wieku. Razem z bohaterami książki doświadczamy wielu ludzkich emocji, dowiadujemy się co zagraża życiu pszczół. Autorka nie przesadza z naukowymi wyjaśnieniami oraz rzetelnie przekazuje informacje.
Proponujemy książkę Cezarego Harasimowicza „Saga czyli filiżanka, której nie ma”. Autor próbuje odtworzyć losy swoich przodków na podstawie wspomnień rodzinnych, między innymi: rozmów z matką. Umieszcza również fotografie oraz fragmenty artykułów prasowych z różnych lat. Koncentruje się głównie na barwnej postaci dziadka - Adama Królikiewicza - legionisty, majora, doskonałego jeźdźca, zdobywcy wielu medali i nagród w zawodach jeździeckich. Sporo miejsca poświęca również swej babce Tomisławie Lilienstern i matce, aktorce Krystynie Królikiewicz.
Wyjątkowymi pozycjami są: „Żywiciel”, „Podróż Parvany”, „Shauzia”. Jest to trylogia autorstwa Ellis Deborah. kanadyjskiej pisarki i działaczki na rzecz pokoju, laureatki jednego z najważniejszych wyróżnień w świecie literatury dziecięcej – Sweden’s Peter Pan Prize oraz wielu innych nagród. Dochody z powieści są przekazywane mieszkańcom terenów objętych kryzysem. Seria opowiada o losach jedenastoletniej Parvany w rządzonym przez talibów Kabulu oraz jej czternastoletniej przyjaciółki Shauzi, która trafia do obozu dla uchodźców w Pakistanie. Naprawdę warto przeczytać !
Drogi czytelniku zapraszamy do biblioteki!

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty

Copyright © 2020 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

projektowanie stron wwwprojektowanie stron www