Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu

CIII DKK

2019-10-18 10:20:55

17.10.2019 odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Rozmawiałyśmy o najciekawszych książkach, które przeczytałyśmy po wakacjach.

Wśród nich znalazła się seria „Malownicze” Magdaleny Kordel, w której skład wchodzą tytuły: „Wymarzony dom”, „Wymarzony czas”, „Tajemnica bzów”, „Uroczyska”. Są to powieści pełne humoru i ciepła. Pokazują, iż niezależnie od trudnych życiowych doświadczeń, każdy może odnaleźć szczęście. Polecamy.
Kolejne nasze propozycje książkowe to „Maria Piłsudska. Zapomniana żona”, „Ostania miłość Marszałka – Eugenia Lewicka” obie autorstwa Elżbiety Jodko – Kuli oraz „Kobieta, którą pokochał Marszałek. Opowieść o Oli Piłsudskiej” Katarzyny Drogi. Pozycje opowiadają o kobietach w życiu charyzmatycznego męża stanu i jednego z twórców niepodległej Rzeczpospolitej. Jego życie to jednak nie tylko wielka polityka i sprawy państwowe…
Następną naszą propozycją jest „ Historia książki. Od glinianych tabliczek po e -booki” Rodericka Cave oraz Sary Avad. Autorzy prezentują 100 książek pochodzących z całego świata i poświęconych najróżniejszym tematom, które dobrano tak, by pokazać najważniejsze etapy rozwoju produkcji książki albo przypomnieć pozycje, które miały największe znaczenie w jej historii. Wspaniale ilustrowany tom jest rozkoszą dla oczu i zarazem fascynującym świadectwem liczącego wiele tysięcy lat dążenia ludzkości do przekazywania idei i wiedzy.
Polecamy również „Przepaskę z liści” Patricka Whitea. Autor oparł swojąpowieść na autentycznych wydarzeniach, oddając realia kultury Aborygenów. Książka ukazuje mroczne korzenie Australii jako kolonii, gdzie dokonano zbrodni na rdzennych mieszkańcach.
Wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w dyskusjach klubu zapraszamy na spotkania do Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęcznej.

Galeria

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty

Copyright © 2020 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

tworzenie stron wwwtworzenie stron www