Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu

Wieczór poezji p. Marty Joanny Studniarz (XVI)

2011-07-22 11:32:21

XVI spotkanie z cyklu „Czy ich znamy ?”

6 października 2005 r. nasza książnica gościła debiutującą 26-letnią poetkę z Milejowa p. Martę Joannę Studniarz.

Jak sama mówi, poezja jest jej życiową pasją. W niej zawiera sens własnej osobowości, codzienność oraz cele, które zamierza osiągnąć.

Z satysfakcją informujemy, że jest jedną z laureatek konkursu literackiego zorganizowanego w bieżącym roku przez Łęczyńskie Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych. Nagrodzone wiersze zostały zamieszczone w tomiku poezji
i prozy „Niepełnosprawność w moich oczach”.

W czasie spotkania literatka zaprezentowała zgromadzonym utwory poetyckie pisane w latach 1999,2000,2005.
W skupieniu i z wielkim zainteresowaniem recytacji autorki wysłuchali: przedstawiciele władz powiatowych w osobach: wicestarosta p. Tomasz Kuna, sekretarz p. Kazimierz Radko
i inspektor p. Henryk Wróblewski, dyrektorzy instytucji kultury, dyrektor i koledzy z pracy, przyjaciele, miłośnicy poezji.

Są to wiersze bardzo osobiste, można powiedzieć intymne, a jednocześnie dyskretne, sięgają do przeżyć i doświadczeń życiowych nie zawsze radosnych.
W każdym słowie jest zawarty ogromny trud człowieka poszukującego sensu. Główne tematy poezji to cierpienie, samotność, tęsknota oraz różne odcienie miłości.

Po prezentacji wywiązała się bardzo interesująca wymiana przeżyć i odczuć zgromadzonych gości.
Kwiaty, gratulacje, podziękowania oraz życzenia wytrwałości i sukcesów zakończyły XIV spotkanie z cyklu „Czy ich znamy?” z p. Martą Joanną Studniarz.

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty

Copyright © 2020 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

tworzenie stron warszawatworzenie stron warszawa