Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu

Promocja książki Bohdana Królikowskiego „Akt oskarżenia”

2011-07-22 11:44:53

,,Akt oskarżenia XXV spotkanie z cyklu ,,Czy ich znamy?"

15 listopada 2007 r. gościliśmy Bohdana Królikowskiego autora książki „Akt oskarżenia”.
Wydarzenie zgromadziło przedstawicieli instytucji oświatowych, kulturalnych, członków Zarządu Oddziału Rejonowego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów, przyjaciół autora i biblioteki.

Na wstępie dyrektor PBP Jadwiga Marczewska serdecznie przywitała przybyłych gości oraz głównego bohatera spotkania.
Następnie p. Magdalena Pastuszak - bibliotekarz PBP - przedstawiła sylwetkę oraz dorobek literacki p. Bohdana Królikowskiego specjalisty od diariuszy i pamiętników staropolskich, pasjonata broni i militariów, absolwenta i wieloletniego pracownika KUL.

Z kolei głos zabrał sam autor, który z ogromną pasją opowiadał o trudach powstawania promowanej książki, ale także o swoich fascynacjach i pasjach związanych z dziejami kawalerii II RP.
Jak dowiedzieliśmy się od samego pisarza, „Akt oskarżenia” jest narracyjnym tryptykiem przedstawiającym naznaczone cierpieniem i krzywdą losy trzech ułanów krechowieckich. „Trzy oszczędne opowieści, w węzłowych punktach sprowadzone do milczenia stanowią uniwersalną przypowieść o nieszczęściu i niesprawiedliwości”.

Po prezentacji p. Bohdan Królikowski odpowiadał na pytania dotyczące „Aktu oskarżenia” jak również pozostałych powieści i opowiadań swojego autorstwa.
Następnie pisarz podpisywał książki wszystkim zainteresowanym, w tym bibliotekom publicznym powiatu łęczyńskiego.

Bukiet kwiatów, podziękowania za wspólnie spędzone popołudnie, lekcję historii oraz dotychczasową twórczość, a także prośba o dalsze publikacje zakończyły spotkanie.


Galeria

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty

Copyright © 2020 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

tworzenie stron krakówtworzenie stron kraków